Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

03 listopad 2017 Dział: Uroczystości szkolne Napisane przez  Iwona Kapica

Pasowanie na ucznia

W dniu 27 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość dla pierwszoklasistów - Pasowanie na ucznia. Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 13 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Jastrzębiu-Zdroju.

Część artystyczną prowadziły uczennice z klasy IV c Małgosia, Julia i Maja, które odegrały rolę wróżki i skrzatów. Wśród pierwszaków przeprowadziły pierwszy egzamin. Uczniowie doskonale się zaprezentowali. Udowodnili, że dbają o czystość, znają zasady dobrego zachowania, ale także dali wyraz szacunku dla symboli narodowych.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy Ia i Ib złożyli ślubowanie. Wobec rodziców, dyrekcji szkoły i swoich pań wychowawczyń zapewnili, że będą dobrze się uczyć, szanować szkołę i kochać Polskę. Dyrektor szkoły Pani Bernadeta Figura dokonała aktu pasowania i pogratulowała wszystkim dzieciom. Na pamiątkę każdy z uczniów otrzymał dyplom Pasowania na ucznia oraz legitymację szkolną. Po uroczystości wszyscy udali się na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klas pierwszych.

Ten dzień był pełen pozytywnych emocji i wrażeń. Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce.

Czytany 119 razy
Ostatnio zmieniany piątek, 03 listopad 2017 18:14
Więcej w tej kategorii: « Witajcie w naszej bajce!