Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2016
czwartek, 22 grudzień 2016 13:13

Wigilia 2016

Z konferansjerki prowadzącej: Szanowni Państwo, koleżanki, koledzy. Jak co roku - tak i tym razem staramy się wspólnie zasiadać. A co to znaczy zasiadać? To znaczy, wyrażamy pragnienie, aby połączyło nas coś niematerialnego, chociaż symbolem tego naszego zasiadania jest ...stół. Jak najbardziej materialny. Przychodzimy, aby dać wyraz naszemu pragnieniu bliskości, naszemu przekonaniu, że człowiek musi zasiadać obok innego człowieka, gdyż wtedy nadajemy temu zasiadaniu wymiar szczególny. Szkolna wigilia jest okazją do przekraczania bariery oddalenia, do próby zburzenia granic, które narosły od ubiegłego roku. Stanowi także okazję do zatrzymania się i spojrzenia na to wszystko, co wydarzyło się w ciągu 12 miesięcy.

czwartek, 22 grudzień 2016 12:26

Finał Akcji „Żelki“

Kochani! Z radością chcę Was poinformować, że dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać 356 paczek żelków, nie licząc tych małych, których też uzbieraliśmy sporo.

Dział: Aktualności
środa, 21 grudzień 2016 08:06

Kulturalny kibic – uczeń Gimnazjum nr 8

Kształtowanie umiejętności i zachowania się zarówno w sytuacji zwycięstwa, jak i porażki, przestrzegania zasad kultury kibicowania i dopingowania swoich faworytów uczniowie naszej szkoły uczą się w sposób praktyczny i atrakcyjny przez aktywne uczestnictwo w widowisku sportowym.

Dział: Aktualności
środa, 21 grudzień 2016 07:56

Zrozumieć malarstwo...

Gdzie najlepiej poznaje się dzieła wielkich mistrzów pędzla? W muzeum. Jak to zrobić, żeby nie było nudno i sztywno? Należy wybrać się do Krakowa na lekcję muzealną. My tak zrobiliśmy. Podczas takich zajęć nie obowiązuje jeden kierunek zwiedzania i martwa cisza.

Dział: Wycieczki
piątek, 16 grudzień 2016 17:59

Świąteczna Poczta Życzeń

Jak co roku uruchamiamy w Galerii Patrona Świąteczną Pocztę Życzeń. Wrzucajcie do niej kartki świąteczne dla przyjaciół, pracowników szkoły. Pamiętajcie, by były one starannie napisane. W czwartek podczas klasowych wigilijek świąteczni listonosze dostarczą listy zainteresowanym.

Dział: Aktualności
piątek, 16 grudzień 2016 17:50

I ja też byłem Aniołkiem - mapa konkursu

Kochani, najpierw pragnę podziękować tym, którzy zechcieli się zabawić i przynieśli swoje zdjęcia z dzieciństwa. Teraz oddaję Wam mapę konkursu. Otóż każdemu ze zdjęć przypisany jest jakiś numer. Mam świadomość, że lata działają na naszą korzyść, tym niemniej z ich upływem znacząco się zmieniamy. Dlatego też podaję kilka wskazówek, które powinny pomóc w rozszyfrowaniu danych poszczególnego Aniołka.

Dział: Konkursy
czwartek, 15 grudzień 2016 16:48

Odwiedziny Świętego Mikołaja

Jak co roku naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. W poniedziałek 5 grudnia tuż po godzinie 16 przywitaliśmy miłego gościa na sali gimnastycznej, na którego czekały już dzieci z naszego osiedla.  Po krótkim powitaniu Św. Mikołaj zabrał się do rozdawania paczek, które w tym roku zostały przygotowane przez Zarząd Osiedla Morcinka.

Dział: Aktualności

Szanowni Państwo, w nawiązaniu do ustaleń, jakie zapadły podczas pierwszego, wspólnego spotkania przedstawicieli Rad Rodziców przedszkoli i szkół z terenu naszego miasta, jakie odbyło się w dniu 22.11.2016 r. przypominam o naszym kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w: piątek, 16.12.2016 r. o godz. 17.30 w siedzibie Gimnazjum nr 8 w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Katowicka 35.

Dział: Rada rodziców
wtorek, 13 grudzień 2016 17:22

Uwaga konkurs literacko-historyczny

Ogłaszam konkurs literacko-historyczny pt. „Przeszłość nie jest krainą, którą tak łatwo opuścić. Literackie wspomnienia z historii mojej rodziny”. Napiszcie pracę – opowiadanie, list, rozprawkę (forma dowolna) – pokazującą historię, która wydarzyła się w Waszej rodzinie, a związana była z ważnym momentem w dziejach naszego kraju.

Dział: Konkursy

Kochani, w związku ze zbliżającą się szkolną wigilijką zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie „I ja też byłem Aniołkiem“. Do środy 14.12. 2016 r. czekam na Wasze zdjęcia z bardzo wczesnego dzieciństwa (0-1 rok). W czwartek zostaną one „wklejone“ w drzewo. Waszym zadaniem będzie odgadnąć, kto jest na tym zdjęciu.

Dział: Konkursy
Strona 1 z 2