Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

20 luty 2023 Dział: Wydarzenia klasowe Napisane przez  Joanna Giza

Kosmiczna podróż w szkole? – tak!

Klasy I – III przeżyły niezwykłą podróż w Kosmos. Gdzie? – w szkole! Dzięki Mobilnemu Planetarium Orbitek, który zagościł w naszej szkole, odbył się seans „Rakietą do Planet” pełen emocji i zabawy.

Start rakiety odbywał się dzięki klaskaniu, dzieci uczyły się piosenki o planetach, wspólnie odliczały planety itp. Zwiedzając Układ Słoneczny poznały nasze planety z bliska. Dowiedziały się, ile ich jest, jakie mają cechy charakterystyczne. Zaobserwowały, że Księżyc krąży dookoła naszej Ziemi, a wszystkie Planety dookoła Słońca. Poznały Znaki Zodiaku i zobaczyły wszystkie Gwiazdozbiory nieba północnego. Miały też okazję zobaczyć Ziemię ze stacji kosmicznej. Emocje były ogromne i na pewno zachęciły najmłodszych uczniów do poznawania Wszechświata.

Media

Kosmiczna podróż w szkole? – tak! SP13
Czytany 71 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 marzec 2023 06:48

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.