Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

04 maj 2023 Dział: Aktualności Napisane przez  Garbriela Fąfara

Spotkanie ze strażakami

28 kwietnia odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej Jastrzębie Górne. Tematem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz działalności Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami bardzo niebezpieczna. Poznali jego zadania i obowiązki oraz dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Dzieci dowiedziały się również, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale też usuwają skutki wypadków samochodowych, pomagają w czasie powodzi oraz sprzątają połamane przez wichury drzewa, a nawet ratują zwierzęta. Strażacy zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz przypomnieli numery alarmowe, które należy znać. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania oraz zrobili sobie na pamiątkę wspólne zdjęcie. Były to niezwykłe warsztaty. Strażacy przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

Czytany 53 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 04 maj 2023 11:56

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.