Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

08 wrzesień 2023 Dział: Uroczystości szkolne Napisane przez  Barbara Kobos

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Dla tych, którzy z jakichś powodów jeszcze tego nie wiedzą, informacja o tym, że nowy rok szkolny oficjalnie się rozpoczął, może być nie lada szokiem. Choćbyśmy chcieli nie wiadomo jak odczarowywać i przedłużać moment startu, nie mamy na to większego wpływu. Ba, w ogóle nie mamy wpływu żadnego.

Fakt stał się faktem - w SP nr 13 im. ks. Franciszka Blachnickiego pojawili się znowu uczniowie. Mury szkolne przyzwyczajone do dwumiesięcznych stłumionych kroków obudziły się z głośnym: Ju są, nareszcie! Obok tych, którzy dosyć dobrze znają topografię naszej szkoły pojawili się ci, którzy dopiero będą ją poznawać.

Uczniowie dwóch pierwszych klas pierwszych z zaangażowaniem i przejęciem wzięli udział w ślubowaniu a następnie w pasowaniu na ucznia. Był to z pewnością doniosły moment w życiu ich rodziców, którzy z przejęciem kibicowali swoim pociechom, podtrzymując okazałe rogi obfitości.

Powitaliśmy także po raz pierwszy uczniów kolejnej czwartej klasy. Oni również złożyli przysięgę, że od tej pory swoją pracą , zaangażowaniem będą dbali o swój rozwój, tym samym ubogacając innych.

Wszystkim życzymy, aby ten rok szkolny był - tak zwyczajnie- dobrym rokiem. Niech sprzyja nam zdrowie i radość z tworzenia szkolnej wspólnoty.

Czytany 232 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany piątek, 08 wrzesień 2023 09:30

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: