Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

22 listopad 2023 Dział: Aktualności Napisane przez  Iwona Kapica

Fioletowy dzień

17 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji dzieci z klas I-III włączyły się do akcji i przygotowały ciekawe prace, na których pojawiły się symbole wcześniaków: skarpetki i ośmiorniczka.

Prace zostały przekazane p. Karolinie Dolacińskiej, osobie współpracującej z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju oraz Fundacją Matkowelove. Jak co roku w naszym mieście odbywał się Bal wcześniaków, na którym można było podziwiać piękne prace zaangażowanych uczniów i przedszkolaków z naszego miasta.

W tym dniu w naszej szkole dominował kolor fioletowy - symbol siły i delikatności. Dzieci zapoznały się z tematem wcześniactwa, rozmawiały o tolerancji, szacunku, akceptowania siebie nawzajem, przyjaźni.

Wszystkim cudownym osobom, które ratują życie małym wojownikom życzymy dużo wytrwałości w swojej codziennej pracy. Dzieciom urodzonym przedwcześnie oraz ich dzielnym rodzicom składamy najlepsze życzenia, zdrowia, nadziei i radości każdego dnia.

Czytany 155 razy
Ostatnio zmieniany niedziela, 26 listopad 2023 18:26

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.