Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

07 grudzień 2023 Dział: Wycieczki Napisane przez  Klaudia Olbrycht

Wycieczka na wystawę Body Worlds

21 listopada, klasy7a i 7b wzięły udział w wycieczce do Katowic. Pierwszym punktem programu był spacer po Nikiszowcu (zwanym też Nikiszem), który jest chyba najbardziej znanym osiedlem robotniczym na Śląsku, zbudowanym w początkach XX wieku dla górników pracujących w pobliskiej kopalni oraz ich rodzin. Od 2011 r. Nikisz posiada status pomnika historii. Charakterystyczne budynki z czerwonej cegły oraz czerwone okna stały się już symbolem tego miejsca.

Następnie klasy udały się do Galerii Szyb Wilson, by zapoznać się z fascynującą wystawą Body Worlds. Wiedza dotycząca anatomii, kiedyś przeznaczona wyłącznie dla lekarzy i personelu medycznego, stała się dostępna dla każdego z nas. Ekspozycja pozwala odkrywać ludzkie ciało, pokazując i tłumacząc prostym językiem życiowe mechanizmy. Wartość edukacyjna projektu została bardzo wysoko oceniona przez wiele instytucji naukowych z całego świata. Pani Barbara Kacprzak, nauczyciel biologii, czuwała nad merytoryczną stroną treści przekazywanych przez naszą panią przewodnik, a w drodze powrotnej do Jastrzębia, zorganizowała quiz wiedzy o budowie i funkcjonowaniu ludzkiego ciała.  Jak widać, nawet wyjazd do niezbyt odległych Katowic może być atrakcją i okazją do poszerzania horyzontów. Polecamy wizytę w głównym mieście naszego województwa!

Czytany 188 razy
Ostatnio zmieniany czwartek, 07 grudzień 2023 07:05

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.