Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

28 grudzień 2023 Dział: Aktualności Napisane przez  Joanna Chodura

Koncertu muzyków Filharmonii Śląskiej

Dnia 21.12.2023 r. w naszej szkole odbył się koncert Filharmonii Śląskiej. Koncert zatytułowany został Kolędy świata. Uczniowie klas 1-4, a później 5-7 wysłuchali melodii świątecznych różnych narodów.

Nie był to jednak typowy koncert, a raczej zaproszenie do wspólnego muzykowania. Oprócz prezentacji wybitnych utworów muzycy wprowadzili uczniów w tajniki improwizacji i stylu jazzowego jakim jest swing. Na prostej melodii piosenki dziecięcej Wlazł kotek na płotek uczniowie kołysali się akcentując na 2 i 4. W trakcie koncertu uczniowie wielokrotnie angażowali się w wykonanie kolęd i piosenek świątecznych tj. Cicha noc, Feliz navidad, Przybieżeli do Betlejem oraz Last Christmas. Koncert Filharmonii Śląskiej okazał się być miłym wprowadzeniem w nastrój świąteczny całej społeczności szkolnej.

Czytany 89 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 28 styczeń 2024 13:07

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.