Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

28 grudzień 2023 Dział: Uroczystości szkolne Napisane przez  Joanna Chodura

Dzień patrona szkoły

W piątek 22.12.2023 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 obchodziła Dzień Patrona. Już od 8 rano uczniowie wraz z wychowawcami szykowali swoje sale do wigilijek klasowych, a na sali gimnastycznej grupa wokalno-instrumentalna rozgrzewała swoje instrumenty i głosy przed apelem poświęconym naszemu Patronowi księdzu Franciszkowi Blachnickiemu.

Podczas tego uroczystego dnia przeżywaliśmy społeczność przy stołach wigilijnych dzieląc się opłatkiem oraz obdarowując prezentami, kolędami, różnymi przysmakami, a przede wszystkim uśmiechem i życzliwością. Tych ostatnich nie brakło również podczas apelu. Uroczysty koncert poświęcony pamięci o naszym Patronie rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem pieśni szkoły: Franciszku spraw bym został kimś.... W pieśni poprowadzili nas uczniowie z kl. 7a: Jakub Grabiec i Michalina Grzesiuk - wokal oraz Pola Gibes - flet, Zuzanna Mleczek - skrzypce, Zuzanna Michalik - ukulele. Po krótkiej zadumie nad złotymi myślami księdza Franciszka Blachnickiego oraz nad własną postawą wobec siebie i drugiego człowieka wszystkie klasy zaprezentowały wybrane przez siebie kolędy w przeróżnych aranżacjach. Nieco onieśmieleni (szczególnie w klasach starszych) ale pełni zaangażowania uczniowie wykonali mniej lub bardziej popularne kolędy tj.: Cicha noc, Przybieżeli do Betlejem, Wśród nocnej ciszy, Bóg się rodzi, Świeć gwiazdeczko, Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Gdy się Chrystus rodzi. Oprócz występów klasowych usłyszeliśmy również indywidualnych wykonawców: Natanaela Mosoń z kl.1a, Filipa Bromińskiego z kl. 3a, Marię Światowską z kl.6b oraz kwartet z kl. 7a w składzie: Pola Gibes, Zuzanna Mleczek, Michalina Grzesiuk, Lena Janczara. Całość koncertu poprowadziły uczennice z klasy 7a: Zuzanna Michalik i Weronika Pomorska. Podczas Godziny z Patronem uczniowie starszych klas rozwiązywali quizy na temat życia i działalności ks. Franciszka Blachnickiego, a młodsze dzieci wykonywały kolorowanki, układały puzzle, słuchały krótkich opowieści i tworzyły choinkę z Patronem.

Pięknie było uczestniczyć w uroczystości, w której realnie mogliśmy przeżyć i odczuć słowa ks. Franciszka Blachnickiego:

Człowiek wtedy staje się w pełni człowiekiem, kiedy posiada siebie w dawaniu siebie.

Czytany 109 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 28 styczeń 2024 13:19

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.