Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

28 czerwiec 2024 Dział: Aktualności Napisane przez  Barbara Kobos

Zajęcia na miarę XXI wieku - wygraliśmy w konkursie ,,Zielona Pracownia”

Jak dokonać rzeczy trudnej, by wśród 2000 wniosków szacowna komisja wybrała 70 wyróżnionych i tym samym nagrodziła naszą placówkę w konkursie ,,Zielona Pracownia 2024”?

Na to pytanie odpowiedź zna autorka projektu - pani Barbara Kacprzak, która przez wiele tygodni opracowywała strategię, która została nagrodzona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Celem konkursu -w którego 10. edycji braliśmy udział- jest utworzenie szkolnych ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, chemiczno-fizycznych.

Pani Barbara Kacprzak opracowała i złożyła wniosek razem z wizualizacją oraz kosztorysem na początku roku 2024. Potem oczekiwała na wyniki konkursu. Wiadomość o tym, że podobnie uczyniło 2000 szkół naszego województwa stała się nie lada wyzwaniem, a informacja, że znaleźliśmy się wśród 70 nagrodzonych podmiotów uczyniła radość ze zwycięstwa pomnożoną o te 2000 konkurentów.

Co zyskaliśmy? Przede wszystkim środki finansowe w wysokości 48 000 zł na dofinansowanie i wyposażenie miejsca, które służyć będzie do nauki. Dzięki tej kwocie szkoła ma możliwość zakupu profesjonalnego sprzętu. Nasza ekopracownia będzie nosiła nazwę ,,Laboratorium Zielona Planeta”.

Podczas uroczystości wręczenia nagród konkursu, która miała miejsce w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w dniu 13 czerwca, oprócz laureatów swoją obecnością wydarzenie uświetnili włodarze miast, gmin a także wicewojewoda Michał Kopański i  burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula. Jak zauważył Mateusz Pindel-prezes WFOŚiGW: ,,Cieszy mnie, że jako Fundusz mamy możliwość wspierania edukacji ekologicznej poprzez udzielanie dofinansowań na wyposażenie miejsc, które nie tylko służą do nauki, ale i miłego spędzania czasu przez uczniów i nauczycieli. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim samorządowcom za wsparcie inicjatywy oraz zachęcanie szkół do udziału w konkursie, jak i za zabezpieczenie wkładu własnego na realizację tego ważnego zadania. Należy pamiętać, że Konkurs Zielone Pracownie, to przede wszystkim inwestycje w przyszłość naszych dzieci.”

Pani Barbara Kacprzak wspólnie z dyrektorem szkoły panem Andrzejem Mazurem i przedstawicielami uczniów podczas imprezy miała okazję zobaczyć występ Szkolnego Zespołu „Romanecka” z Zespołu Szkół nr 6 w Sopotni Małej oraz zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych. Uczniowie wzięli udział w warsztatach przygotowanych z okazji wręczenia nagród.

Czytany 16 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 lipiec 2024 06:45
Więcej w tej kategorii: « Festyn z Trzynastką

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: