Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

07 luty 2017 Dział: Realizowane projekty Napisane przez  Joanna Bućko-Krzyżaniak

Projekt Mountain Rescue Challenge

Przed feriami w naszej szkole odbyły się zajęcia promujące projekt Mountain Rescue Challenge. Sześcioro uczniów wcieliło się w role ratowników medycznych, udzielających pomocy poszkodowanym w górach.

Zajęcia odbywały się w konwencji gry planszowej, której uczestnicy przesuwali swoje pionki po udzieleniu poprawnej odpowiedzi w określonym czasie (pytania dotyczyły różnych dziedzin nauki). Gra została przygotowana przez studentkę I roku Psychologii na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi panią Monikę Gubernat. Jej celem było uświadomienie roli współpracy w grupie. Na zakończenie zajęć uczniowie potrafili odpowiedzieć na zasadnicze pytanie projektu: „Czym jest dobro wspólne?”

Praca nad projektem została udokumentowana w formie filmiku, który został ostatnio zaprezentowany przed audytorium łódzkiej uczelni. Projekt z udziałem młodzieży z naszego gimnazjum został oceniony na piątkę z plusem, a w przyszłości gra zostanie opublikowana dla szerszego grona odbiorców.

Media

Czytany 213 razy