Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

09 marzec 2017 Dział: Konkursy Napisane przez  Barbara Kobos

Patronalia 2017 - Konkurs krasomówczy

Mając na uwadze fakt, że dla Patrona naszej szkoły – ks. Franciszka Blachnickiego wolność i wszystko to, co się w niej kryje, miało istotne znaczenie, postanowiliśmy zaprosić naszych uczniów do konkursu krasomówczego, w którym młodzi ludzie wyraziliby swoje refleksje na ten temat.

W szranki stanęło ich dwóch – Bartosz Knapczyk i Daniel Kurowski. Zaprezentowali swoją koncepcję wolności, wykazując się przy tym niezwykłą wrażliwością humanistyczną, niezrównaną łatwością oratorską i umiejętnością skupienia uwagi słuchaczy na czymś innym niż…telefon.

Bartosz w swoim przemówieniu mówił miedzy innymi: Wolność oznacza, że człowiek nie może być czyjąś własnością, ma prawo do podejmowania własnych decyzji i świadomie ponosi za to odpowiedzialność.

Z kolei Dawid zaprezentował ograniczenia…wolności, jakie mają miejsce współcześnie. Tak naprawdę nie jesteśmy wolni, wielkie koncerny, śledząc nasze kroki w Internecie, wchodzą z butami w nasze życie. Musimy być bardzo czujni, by nie stracić kontroli nad swym życiem – bo w ten sam sposób tracimy wolność.

Z kronikarskiego obowiązku pragniemy nadmienić, iż w tej wyrównanej potyczce Daniel Kurowski zajął pierwsze miejsce. Obu chłopcom serdecznie gratulujemy.

Czytany 361 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 09 marzec 2017 07:23