Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

30 listopad 2017 Dział: Realizowane projekty Napisane przez  Iwona Kapica

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do programu edukacyjnego, którym jest „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Program został zorganizowany przez markę Puchatek we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, a patronat medialny sprawuje portal miasto dzieci.pl. Jest skierowany do uczniów klas pierwszych.

To już IX edycja tego programu. Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczęły naukę w szkole podstawowej oraz wspieranie w ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Zajęcia przeprowadzane z dziećmi mają na celu uczyć jak bezpiecznie pokonywać drogę do i ze szkoły, zachowań w nowych sytuacjach społecznych, kontaktów z obcymi osobami, bezpiecznego korzystania z Internetu jak również udzielanie pierwszej pomocy. Zachęcamy w tym celu do współpracy rodziców i wspólnego uświadamiania dzieci w tym zakresie.

Czytany 69 razy
Ostatnio zmieniany czwartek, 30 listopad 2017 08:23