Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

15 listopad 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Barbara Kobos

Ciasto dla Dawida

Chociaż dane mi jest już od kilkunastu lat pisać artykuły na naszą szkolną stronę internetową, to muszę przyznać, iż ten jest dla mnie nie tylko sprawą przelania informacji o jakimś wydarzeniu, ale także całym pokładem emocji, które towarzyszą człowiekowi, gdy mierzy się z czymś, co trudno objąć słowem, myślą, sercem.

Pięć lat temu zaangażowaliśmy się w pomoc mieszkańcowi naszego miasta Dawidowi Miernikowi, który zmagał się z nowotworem. Kiedy niedawno powaliła nas informacja, że choroba powróciła, nie wahaliśmy się ani chwili. Wspólnie z samorządem ustaliliśmy, iż - wbrew pandemii, ale z zachowaniem wszystkich norm higienicznych, ruszamy z pomocą, która miała polegać na tym, że hojne serca naszych rodziców przekłują się na konkretne wypieki, a ich sprzedaż zasili konto na leczenie Dawida.

W ciągu czterech dni zapachniało w naszej szkole…dobrocią. Udało nam się zebrać 1100 złotych, które wpłaciliśmy na konto fundacji. Niestety, rzeczywistość- ta z brutalnym obliczem, wyprzedziła wszystkich. Dowiedzieliśmy się, że Dawid zmarł.

Tym niemniej dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel samorządu - Wam, drodzy Uczniowie i Waszym Rodzicom za dar serca.

Czytany 60 razy
Etykiety