Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

11 marzec 2021 Dział: Konkursy Napisane przez  Barbara Kobos

Wyniki konkursu literackiego z miłością w tle

Wrażliwość literacka naszych uczniów przerosła oczekiwania. Na konkurs, którego tematyka oscylowała wokół szerokiego motywu, jakim jest miłość, wpłynęło kilkanaście prac.

Jury miało duży problem z wyłonieniem nagrodzonych. Jednak każdy konkurs musi mieć swoich zwycięzców, dlatego też, krótko uzasadniając, przyznano następujące miejsca:

  1. miejsce bezapelacyjnie przypadło Weronice Dziadosz z klasy 7b - za odwagę w ujęciu trudnego tematu, za rozpasanie humanistyczne, za wrażliwość literacką;
  2. miejsce zajęła Zuzanna Fąfara z klasy 6a - za mistrzowskie poradzenie sobie z trudną formą, jaką jest fraszka, za puentę, która często kończy stan upojenia miłością zwany,
  3. miejsce przypadło dwóm uczestnikom: Darii Jabłońskiej z klasy 6c - za delikatność, eteryczność w ujęciu tematu oraz Michałowi Bilowi z klasy 7c za wrażliwość, szukanie formy doskonałej, która pokazałaby, czym jest miłość.

Przyznano także dwa wyróżnienia:

  • Patrycji Ziemnik z klasy 7b,
  • Maksymilianowi Matusiakowi z klasy 6c.

Nagrodzeni uczniowie otrzymują oceny celujące z języka polskiego oraz drobny upominek, po który należy zgłosić się do pani pedagog. Gratulujemy.

Czytany 164 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 11 marzec 2021 08:00