Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

10 maj 2021 Dział: Aktualności Napisane przez 

Dbamy o bezpieczeństwo

Jak co roku, nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego o tematyce bezpieczeństwa Akademia Bezpiecznego Puchatka, skierowanego do uczniów klas pierwszych.

Celem akcji jest:

  • edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju.
    Program uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze, w Internecie, uczy udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w cyklu ciekawych zajęć korzystając przy tym z bogato ilustrowanych materiałów edukacyjnych. W trakcie zajęć praktycznych podczas spotkania z policjantem poznali min. zasady prawidłowego poruszania się w ruchu ulicznym, udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznego spędzania wolnego czasu na przerwach, prawidłowych relacji z rówieśnikami. Bardzo często przeprowadzane były rozmowy z dziećmi na temat kontaktów z obcymi ludźmi, zachowań dzieci, gdy zostają same w domu oraz innych sytuacji niebezpiecznych. Dzieci coraz częściej korzystają z Internetu, który ma wiele pozytywnych stron, jednak również niesie ze sobą wiele zagrożeń dla każdego użytkownika.

Podsumowaniem zajęć było wypełnienie ogólnopolskiego testu bezpieczeństwa, z którym pierwszoklasiści świetnie sobie poradzili. W nagrodę otrzymali certyfikat potwierdzający udział w tym programie oraz pamiątkowe dyplomy.

Uczniowie klasy 1a zakończyli projekt Akademii Bezpiecznego Puchatka. Jednak z racji powagi tematu, bezpieczeństwu poświęcamy wiele uwagi i nadal będziemy przypominać jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności.

Media

Czytany 158 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 maj 2021 19:06