Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

25 maj 2021 Dział: Konkursy Napisane przez  Gabriela Fąfara

Piękne pisanie to prawdziwa sztuka!

Szkolny Konkurs Pięknego Pisania „Mały mistrz kaligrafii”.

W czasach komputerów, e-maili, czatów i sms-ów coraz bardziej zanika pisanie odręczne. Wśród młodzieży ten sposób komunikacji uważany jest wręcz za przestarzały. Coraz częściej młodzi ludzie stają się niezdolni do wyrażania uczuć na piśmie, mają też problemy z poprawnym pisaniem we własnym języku. Stąd idea zorganizowania Konkursu Pięknego Pisania.

24. maja 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 13 im. ks. Franciszka Blachnickiego odbył się SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA dla klas II-III. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

Komisja konkursowa dokonując oceny prac uwzględni: ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, staranność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, właściwe łączenie i równomierne położenie liter.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na dokonanie ocen przez komisję konkursową oraz na wyłonienie laureatów. Ogłoszenie wyników niebawem smile. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie!

Czytany 185 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany wtorek, 25 maj 2021 17:35