Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

25 maj 2021 Dział: Aktualności Napisane przez  Iwona Kapica

Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klasy 1a poznali już wszystkie litery. Czas więc na wielkie przygody z książką. Dzieci odwiedziły naszą szkolną bibliotekę, w której przywitała ich bardzo ciepło Pani Monika Rajczyk. Z zainteresowaniem słuchały opowieści o książkach; nowych i starych. Dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie należy robić, czytając je.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki, zachęcenie do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie klasy 1a odgadywali zagadki, oglądali książeczki. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka piękną, dużą zakładką dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy i zakładkę, którą później pięknie ozdobili w domu. W klasie także wykonywali ciekawe okładki do ulubionych swoich książek.

Pierwszaki stały się czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Każdy uczeń ma w niej swoją kartę czytelnika i może wypożyczać książki.

Kochani! Do tej pory czytali Wam: rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo. Od tej pory sięgajcie sami po książki i przeżywajcie przygody wraz z bohaterami lektur. Zachęcamy Was do częstego odwiedzania biblioteki i wspaniałych chwil spędzanych z książką.

Media

Pasowanie na czytelnika SP13
Czytany 149 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany wtorek, 25 maj 2021 17:46