Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

17 czerwiec 2021 Dział: Aktualności Napisane przez  Joanna Giza

Miasteczko Ruchu Drogowego w SP 13

We wtorek 15 czerwca 2021 r. na boisku szkolnym zagościło mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego. Taką niespodziankę dla uczniów klas 1-3 przygotowała Komenda Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadziło dwóch Panów Policjantów i jedna Pani Policjantka. Nie była to zwykła prelekcja – zostały przywiezione piękne modele pojazdów, skrzyżowania, rondo, przejścia dla pieszych, sygnalizatory dla kierowców i pieszych i znaki drogowe. Autochodziki: samochód policyjny, autobus, taxi i auto osobowe część dzieci zakładały na siebie i bawiły się w kierowców. Oczywiście, gdy jechał pojazd uprzywilejowany był on przepuszczany. Druga część dzieci to byli operatorzy sygnalizacji świetlnej i pilnowali świateł. Trzecia część uczniów - piesi, wykazali się umiejętnością prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

W czasie tej nauki w formie zabawy policjanci czuwali nad prawidłowymi zachowaniami i pomagali zrozumieć zasady bezpieczeństwa. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały opaski odblaskowe i książeczki o ruchu drogowym. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy nauki, bardzo dziękują i proszą o kolejne spotkania laughing.

 

Czytany 56 razy
Etykiety