Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

24 czerwiec 2021 Dział: Konkursy Napisane przez  Iwona Kapica

Konkurs plastyczny - Okładka mojej ulubionej książki

Uczniowie klas I - III mieli możliwość zaprezentowania zarówno swoich uzdolnień plastycznych jak i wyobraźni, w ramach konkursu plastycznego na projekt okładki do swojej ulubionej książki.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu okładki dowolną techniką. Praca miała zawierać tytuł i nazwisko autora książki oraz najważniejszą część – oprawę graficzną nawiązującą do tytułu książki i wprowadzającą w jej treść, starając się nie naśladować istniejącej publikacji. Przy ocenie prac komisja kierowała się następującymi kryteriami: sposób ujęcia tematu (wykorzystanie technik plastycznych), pomysłowość i oryginalność okładki, interpretacja własna, wartości estetyczne pracy.

Każde z dzieci starało się, aby jego okładka wyróżniała się na tle pozostałych, przyciągała wzrok i zachęcała do wyciągnięcia po nią ręki. Wielu dzieciom to się udało, gdyż bardzo dużo prac nagrodzono i wyróżniono. Nagrody w formie książek i drobnych upominków rzeczowych ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły, za które bardzo dziękujemy.

Klasa Ia

 • I miejsce - Tomek Wala
 • II miejsce - Marta Gajda
 • III miejsce - Szymek Kozieł
 • Wyróżnione prace: Alicja Rurarz, Milan Lasok

Klasa IIa

 • I miejsce - Piotr Kulig
 • II miejsce - Malwina Bieńkowska
 • III miejsce - Wojtek Jaczyński
 • Wyróżnione prace: Wiktoria Szczepaniak, Paweł Szczepanik

Klasa IIb

 • I miejsce - Lena Holewik
 • II miejsce - Norbert Bromiński
 • III miejsce - Natalia Murawska
 • Wyrożnione prace: Igor Gradzik, Bartek Słobodzian

Klasa IIIa

 • I miejsce - Franek Grochowski
 • II miejsce - Alex Zaczek
 • III miejsce - Wojtek Sienkowski
 • Wyróżnione prace: Asia Wąsik, Lena Syrek, Nikola Mandla, Dawid Zabulski, Jakub Słodczyk

Klasa IIIb

 • I miejsce - Marysia Światowska
 • II miejsce - Oliwier Barchański
 • III miejsce - Igor Mazurek
 • Wyróżnione prace: Tymek Bury, Oliwier Filip

Gratulujemy dzieciom ich kreatywności i zachęcamy do wzięcia udziału w podobnych konkursach w przyszłym roku szkolnym. Wszystkie prace dzieci znajdują się na gazetce ściennej na dolnym korytarzu. Zapraszamy do galerii prac naszych uczniów.

Czytany 45 razy
Etykiety