Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

21 kwiecień 2022 Dział: Realizowane projekty Napisane przez  Sylwia Rogińska

Dzień Ziemi 2022

22 kwietnia od ponad 50 lat obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest on okazją do zastanowienia się nad Naszą planetą oraz ma zwrócić uwagę na współczesne problemy ochrony środowiska.

W tym dniu wszyscy możemy wziąć udział w różnego rodzaju akcjach sprzątania najbliższej okolicy. W tym roku hasłem przewodnim tego święta jest „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”. Ma Nas ono zmusić do refleksji nad ginącą przyrodą oraz zachęcić do daleko idących działań na rzecz ochrony poszczególnych komponentów środowiska - wody, powietrza, gleby.  Tego dnia przypada też Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi, ustanowiony w 2009 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. 

Zachęcamy Was wszystkich do świętowania tego wyjątkowego dnia i zastanowienia się nad tym - Co ja dziś mogę zrobić dla Ziemi? Wraz z p. B. Kobos oraz Samorządem Uczniowskim prosimy Was drodzy uczniowie o upamiętnienie Dnia Ziemi poprzez ubranie się w dniu jutrzejszym w kolorach segregacji odpadów - żółtym, niebieskim, zielonym, brązowym. Recykling oraz racjonalna gospodarka odpadami jest jednym z kroków do ochrony przyrody w Polsce oraz na świecie. Tymi działaniami przyłączymy się do Akcji Segregacji zaproponowanej przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój. Bądźmy odpowiedzialni za przyszłe losy Naszej Planety Ziemi.

Czytany 73 razy
Etykiety

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.