Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

13 maj 2022 Dział: Wycieczki Napisane przez  Klaudia Olbrycht

Wycieczka do Afrykarium

9 maja klasy 7b, 5 a i 5b wraz z wychowawcami odwiedziły Wrocław.

Spacer po Starówce był okazją do podziwiania pięknych starych kamienic oraz wieży zegarowej. Uczniowie nie mogli przegapić charakterystycznych wrocławskich krasnali, na które można się natknąć nieraz w zupełnie niespodziewanych miejscach, a stanowią legendarny element miejskiego pejzażu.

Uczniowie odwiedzili Hydropolis – Centrum Edukacji Ekologicznej, które jest unikalnym ośrodkiem wiedzy o wodzie. Zachwycał nowoczesny design, ciekawy sposób przekazywania informacji o wodzie i jej roli, interaktywne ekspozycje. Szczególnym powodzeniem cieszyła się strefa relaksu.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w ogrodzie zoologicznym, gdzie gwoździem programu była wizyta w Afrykarium. Aparaty poszły w ruch, każdy chętnie pozował na tle egzotycznej fauny i flory.  Przejście podświetlonym wodnym tunelem należy do jednej z najpiękniejszych atrakcji obiektu.

Pełni wrażeń oraz odprężeni wróciliśmy do domu. Poniedziałkowy wyjazd był świetnym pomysłem na miłe rozpoczęcie tygodnia.

Czytany 33 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 29 maj 2022 13:23

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.