Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

06 czerwiec 2022 Dział: Sukcesy uczniów Napisane przez  Maria Marszałek

Czwartek lekkoatletyczny

W czwartek 2 czerwca liczna grupa sportowców z naszej szkoły udała się na boiska sportowe przy Liceum Ogólnokształcącym nr I na zawody z cyklu CZWARTEK LEKKOATLETYCZNY.

Zawody organizował MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju. Zawody odbywały się w trzech grupach wiekowych rocznik 2009, 2010 i 2011 i młodsi. Każdy zawodnik mógł wystartować w jednej konkurencji biegowej (60m, 300m lub 600m dziewczynki i 1000m chłopcy oraz w jednej konkurencji technicznej skok w dal lub rzut piłeczką palantową).

Nasi uczniowie zdobywali medale w każdej grupie wiekowej. W najstarszej grupie w biegu na 300m zwyciężył Jakub Kozłowski(7b) w rzucie piłeczką palantową był trzeci, w śród dziewcząt w biegu na 600m zwyciężyła Klaudia Śmietana (7a).

W grupie o rok młodszej, czyli rocznik 2010 Nadia Gołębiowska (5a) w biegu na 300m zajęła 2 miejsce a jej koleżanka klasowa Marcelina Adamczyk zajęła 3 miejsce. Dziewczęta wystartowały także w rzucie piłeczką palantową tym razem Nadia okazała się najlepsza a Marcelina zajęła 3 miejsce.

Najwięcej medali zdobyli uczniowie w roczniku 2011 i młodsi. Na najdłuższym dystansie 1000m niepokonany był Ksawery Dzięcioł (3b) a na 3 miejscu uplasował się Jakub Słodczyk (4a). Na 600m 2 miejsce zajęła Lena Holewik (3b).

W biegu na 300m w śród chłopców wygrał Krzysztof Rokicki (3b) a drugi był Krzysztof Światowski (4b),  w śród dziewczyn na tym sam dystansie 2 miejsce zajęła Maja Wrożyna (4a) a na 3 miejscu uplasowała się Natalia Niestrój (4a). W biegu na 60m zwyciężył Karol Modrzewski (4b).

W konkurencjach technicznych Krzysztof Rokicki (3b) był niepokonany w skoku w dal, 2 miejsce zajął Karol Modrzewski (4b). Ksawery Dzięcioł (3b) zajął 3 miejsce w rzucie piłeczką palantową.

Naszą szkołę reprezentowali także Lena Syrek (4a) oraz Alicja Błaszczyńska (4b) dziewczęta zajęły nielubiane 4 miejsca w swoich konkurencjach.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników.

Czytany 19 razy
Etykiety

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.