Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

24 czerwiec 2022 Dział: Uroczystości szkolne Napisane przez  Barbara Kobos

Dzień Patrona

Patron to osoba, której życie staje się inspiracją dla pragnących, by stał się dla nich punktem odniesienia. Ksiądz Franciszek Blachnicki to ważna postać w Szkole Podstawowej nr 13 w Jastrzębiu-Zdroju. W naszej szkole.

22 czerwca postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić fakt, że mamy Patrona-z całym bogactwem dni, jakie złożyły się na życiorys tego niezwykłego kapłana.

Wszystko rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Ksiądz Darek, przybliżając nam postać Franciszka Blachnickiego, wskazał na potrzebę rozbijania wewnętrznego Namiotu Spotkania - miejsca, w którym możemy usłyszeć siebie i Boga. Ksiądz proboszcz, życząc nam dobrych wakacji, wspomniał swoją znajomość z naszym Patronem i wyraził pragnienie, by o uczniach z naszej szkoły wszyscy mówili: To dobre dzieci.

Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w szkole. Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie mieli możliwość głębszego poznania założyciela Ruchu Światło-Życie. Panie Urszula Rajwa, Ilona Burdzik i Joanna Chodura przygotowały dla klas zadania, których celem - obok wspomnianej próby pogłębienia życia Patrona - było także odkrycie wartości, jakie mogłyby stać się naszym wyborem. W sposób szczegółowy zatrzymaliśmy się nad 7 elementami, które wrastając w nasz świat wartości, niszczą go, nie pozwalając odkryć pełni szczęścia.

Cała społeczność szkolna miała okazję wysłuchać koncertu przygotowanego przez uczniów klasy 5a i 8b. Dźwięki muzyki starych mistrzów oraz współczesne piosenki wypełniły szkolny korytarz.

Dzień ten - jak w życiu naszego Patrona, gdzie sacrum przenikało się z profanum - pozwolił nam zintegrować się jeszcze bardziej.

Czytany 28 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 03 lipiec 2022 10:01
Więcej w tej kategorii: « Pasowanie pierwszoklasistów

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.