Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

12 grudzień 2022 Dział: Wydarzenia klasowe Napisane przez  Iwona Kapica

Dzień Górnika w naszej szkole

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Górnika, zwany popularnie Barbórką. Gościliśmy tatusiów pracujących jako górnicy oraz dziadków będących już na emeryturze. Do naszej szkoły zawitały także dzieci z Przedszkola nr 18, które razem z dziećmi klasy I i II bardzo grzecznie wysłuchały naszego występu.

Uczniowie klasy 3a przygotowali program artystyczny związany z tą trudną i niebezpieczną pracą. Dzieci prezentowały się niezwykle barwnie. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz przygotowały scenki, w których chłopcy wcielili się w rolę górników. Dziewczynki piękne ubrane z wianuszkami na głowach tańczyły do piosenki Karliku, Karliku. Uczeń z klasy 6a Bartek zaprezentował się w galowym stroju górniczym. Dzięki dekoracji dzieci poznały wiele ciekawostek na temat stroju galowego i koloru piór na czapce górnika. Przybyłym górnikom dzieci złożyły serdeczne życzenia i wręczyły laurki.

A potem… pojawił się elf, pomocnik Mikołaja, który rozdawał cukierki wszystkim dzieciom. Oskar przeczytał list, w którym Mikołaj zapewnia, że jeszcze wróci do nas w czasie świąt. Do tego czasu wszyscy mamy się starannie przygotować: upiec pierniki, posprzątać w swoich pokojach i być dla siebie mili i grzeczni.

Na koniec złożyliśmy życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia przybyłym gościom, a dzieciom z grupy Muchomorki i Kaczuszki wręczyliśmy kartki świąteczne.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a p. Kindze, p. Asi i p. Gabrysi za pomoc w organizacji naszej uroczystości.

Media

Dzień Górnika w naszej szkole SP13
Czytany 60 razy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.