Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

28 grudzień 2022 Dział: Wydarzenia klasowe Napisane przez  Joanna Giza

Wigilijna klasowa w IIa

Święta Bożego Narodzenia to dzień szczególny w naszej szkole. To podniosłe chwile, które nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji świątecznych, ale również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

W ostatnim dniu przed świąteczną przerwą nie było nauki. Zaczął się on od obchodów Dnia patrona – ks. Franciszka Blachnickiego na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację o życiu duchownego. Następnie spotkanie uświetnił występ zespołu folklorystycznego Jastrzymbioki. Dzieci chętnie dołączyły do wspólnego śpiewania w gwarze śląskiej.

Po zakończeniu apelu uczniowie przeszli do swojej sali. Mamy uczniów zadbały, aby stół był pięknie nakryty i przygotowały słodki poczęstunek. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd. Podczas spotkania panowała uroczysta i świąteczna atmosfera. Weronika - uczennica z Ukrainy otrzymała przekazany od sponsora tablet z rąk Pani Dyrektor. Dziękuję w imieniu Weroniki.

Dziękuję również Mamom, które zaangażowały się w przygotowanie tego wigilijnego spotkania.

Media

Wigilijna klasowa w IIa SP13
Czytany 29 razy
Etykiety

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.