Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

29 grudzień 2022 Dział: Wydarzenia klasowe Napisane przez  Gabriela Fąfara

Bóg się rodzi... – świąteczny tydzień w klasie 1 a

Świętowanie zaczęliśmy już od poniedziałku, kiedy to pięknie ubraliśmy choinkę. Część ozdób wykonaliśmy własnoręcznie. Kiedy w klasie zrobiło się miło i nasze oczy cieszyła piękna choinka postanowiliśmy podziałać na inny zmysł.

We wtorek w klasie zapachniało świętami. Wykonaliśmy świąteczne jeżyki z pomarańczy i cytryn oraz goździków. W środę natomiast uczyliśmy się składać życzenia i ozdabialiśmy kartki świąteczne dla naszych bliskich. W czwartek miało miejsce nasze pierwsze spotkanie wigilijne. Było wspaniałe i wzruszające. Uczestniczyliśmy w pięknym apelu świątecznym, na którym wspominano również patrona naszej szkoły ks. Franciszka Blachnickiego. Następnie udaliśmy się do klasy. Świąteczna atmosfera udzielała się wszystkim. Wspólnie składaliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy. Dzięki naszym Mamom (p. Purta, p. Papierzyńska, p. Stachura), które przygotowały stoły, ten czas przebiegał znakomicie. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

W ten niezwykły dzień uczeń naszej klasy Tymek Kniotek otrzymał nagrodę za udział w konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 9 im. dr. M. Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju oraz Komendę Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju „Bohater na miarę naszych czasów/3. EDYCJA pt. BEZPIECZNE FERIE – PORADNIK SZNUPKA. Tymek zajął w konkursie III miejsce i otrzymał nagrodę – kask. Laureatowi serdecznie gratulujemy.

Czytany 35 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 08 styczeń 2023 10:51
Więcej w tej kategorii: « Wigilijna klasowa w IIa

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.