Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

19 luty 2023 Dział: Wydarzenia klasowe Napisane przez  Iwona Kapica

Dzień Bezpiecznego Internetu

Celem organizowania Dnia Bezpiecznego Internetu jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Wszelkie działania w tym kierunku pozwalają na budowanie świadomego wykorzystywania Internetu, który będzie wspierał rozwój dzieci, a nie stanowił dla nich zagrożeń. W tym celu na zajęciach z uczniami dużo uwagi poświęcono zasadom etyki oraz dobrym praktykom w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii informatycznych. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować w wirtualnym świecie. Na zajęciach informatyki na przykładzie strony sieciaki.pl uczniowie poznali zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu, wpływ niebezpiecznych stron na psychikę i zachowanie oraz objawy uzależnienia od Internetu. Szczególną uwagę zwrócono na zasady i korzyści płynące z bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczniowie klas I-III przygotowali plakaty, które można zobaczyć na gazetce ściennej na korytarzu. Zamieścili bardzo ważne hasła min.

  1. Nie podawaj swoich danych!
  2. Zabezpiecz swój komputer!
  3. Nie umawiaj się z osobami poznanymi w Internecie!
  4. Zachowaj umiar w spędzaniu czasu w sieci!
  5. Nie klikaj w nieznane linki!
  6. Nie udostępniaj zdjęć osobom, których nie znasz!
  7. Wykorzystuj potencjał Internetu.

Przydatne strony internetowe do wykorzystania w temacie bezpiecznego korzystania z Internetu:

Czytany 45 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 19 luty 2023 17:45

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.