Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2017

Trzy uczennice klasy 3b naszego gimnazjum miały niedawno okazję zastosować wiedzę zdobytą na lekcjach biologii oraz EDB w praktyce. Natalia Mikulak, Beata Krakowska oraz Weronika Jarzyna udzieliły pierwszej pomocy potrzebującej osobie. Postawa wszystkich dziewczyn jest godna do naśladowania, jednak przede wszystkim ogromne gratulacje należą się Natalii.

Dział: Aktualności
wtorek, 28 marzec 2017 09:16

Elektryzujące zajęcie

Po jednej z lekcji fizyki o elektrostatyce dwaj uczniowie klasy 2d Jakub Bałkowski oraz Bartek Grenda postanowili wykorzystać wiedzę w praktyce. Zbudowali oni elektroskopy, czyli przyrządy służące do sprawdzania naładowania elektrycznego ciał.

Dział: Aktualności
czwartek, 16 marzec 2017 16:55

2d na lodowisku

10 marca przed godziną 11.00 klasa 2d wraz z wychowawcą i opiekunami wyruszyła na lodowisko obok hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Po dotarciu na miejsce chętni do jazdy zaopatrzyli się w sprzęt i po kilku minutach znaleźli się na lodzie.

sobota, 11 marzec 2017 11:37

Zmiana planu lekcji

Przypominamy, iż od 13 marca br. obowiązuje nowy plan lekcji. Po wejściu na stronę sprawdź czy widzisz  pod tabelą datę wygenerowania planu - 2017-03-15 (w przeciwnym razie opróżnij pamięć podręczną swojej przeglądarki i naciśnij F5).

Dział: Komunikaty
piątek, 10 marzec 2017 19:29

Dni otwarte

Przez trzy dni gościliśmy w murach naszej szkoły przyszłych uczniów szkoły podstawowej, Rodzice i dzieci mogli zobaczyć naszą szkołę i spotkać się z nauczycielami oraz z Panią Dyrektor. Dla miłych gości przygotowaliśmy ciekawe zajęcia.

Dział: Dni otwarte

Na początku wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w realizację zadań związanych z Patronaliami 2017, serdecznie dziękujemy. 30 rocznica śmierci naszego Patrona ks. Fr. Blachnickiego skłoniła nas do zorganizowania cyklu spotkań z ideą pracy założyciela Ruchu Światło-Życie.

Dział: Aktualności
czwartek, 09 marzec 2017 07:37

Patronalia 2017 - Przez ciało do Ducha

Mając na uwadze fakt, że Patron naszej szkoły – ks. Franciszek Blachnicki dbał o to, by odkryć różnicę między kultem ciała i kulturą ciała, postanowiliśmy jeden z dni naszych Patronalii poświęcić temu zagadnieniu.

Dział: Aktualności
czwartek, 09 marzec 2017 07:21

Patronalia 2017 - Konkurs krasomówczy

Mając na uwadze fakt, że dla Patrona naszej szkoły – ks. Franciszka Blachnickiego wolność i wszystko to, co się w niej kryje, miało istotne znaczenie, postanowiliśmy zaprosić naszych uczniów do konkursu krasomówczego, w którym młodzi ludzie wyraziliby swoje refleksje na ten temat.

Dział: Konkursy
czwartek, 09 marzec 2017 07:10

Patronalia 2017 - Pogodne popołudnie

Mając na uwadze fakt, że Patron naszej szkoły – ks. Franciszek Blachnicki dbał o to, by sacrum jak najczęściej wchodziło w profanum i odwrotnie, chcieliśmy zachęcić młodzież do tego, by wykorzystać czas Patronalii na wspólną zabawę.
Dlatego też – wzorem lat ubiegłych – zaprosiliśmy pana Pawła Jagodzińskiego – najlepszego wodzireja na Śląsku, by zajął się animowaniem tych chwil.

Dział: Aktualności

W piątek 03.03.2017 r. w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu organizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Obrony Cywilnej.

Strona 1 z 2