O szkole

Informacje o szkole podstawowej

Symbolika

Symbolika logo Szkoły Podstawowej nr 13 w Jastrzębiu-Zdroju:

 • Otwarta księga - symbolizuje wiedzę którą uczniowie naszej placówki zdobywają w szkole, jest ona otwarta ponieważ motywujemy i zachęcamy uczniów do nauki. Przekazujemy wiedzę w taki sposób aby każdy uczeń ją zrozumiał i przyswoił.
 • Płomień - symbolizuje moc i siłę drzemiącą w każdym człowieku, która czeka aby rozbłysnąć:
  - jest to „siła ciała”, którą kształtujemy poprzez wysiłek fizyczny, dzięki czemu jesteśmy zahartowani i mamy silną wolę. Najpełniej streszcza to przysłowie: „W zdrowym ciele zdrowy duch”.
  - „siła rozumu” to ciekawość świata, różnorodność zainteresowań, chęć zdobywania wiedzy, a przede wszystkim uczenie się przez całe życie.
  - „siła ducha” czyli  nieustanna praca nad sobą, kształtowanie swojego charakteru poprzez realizację najważniejszych uniwersalnych wartości i budowanie nienagannej postawy moralnej.
 • Kula ziemska - symbolizuje świat, wszystkich ludzi przyrodę ożywioną i nieożywioną. Jesteśmy bowiem szkołą, która poprzez naukę i wychowanie kształtuje człowieka bardzo dobrze przygotowanego do życia we współczesnym świecie.
  Nasze motto brzmi: „Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat”.
 • Postacie ludzi - symbolizują naszą społeczność szkolną, zarówno uczniów jak i nauczycieli, ich rozpostarte ramiona oznaczają otwarcie się na drugiego człowieka oraz poczucie więzi i jedności a także chęć niesienia pomocy. Postacie ludzi w charakterystyczny sposób łączą się z kulą ziemską - co stanowi próbę przedstawienia ekologicznego charakteru naszej szkoły, oraz wychowania w duchu zrównoważonego rozwoju. Otwarcie na świat  związane jest również z kontaktami międzynarodowymi utrzymywanymi w ramach wymian ze środków unijnych.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 13
im. ks. Franciszka Blachnickiego

ul. Katowicka 35

44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon: +48 324 710 197

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.