Projekty

Nasze projekty

Who are we?

Sukces!

Nasz projekt dotyczący współpracy międzynarodowej otrzymał akceptację i w ciągu dwóch lat nasze gimnazjum będzie rozwijało międzynarodową współpracę ze szkołami z Francji, Hiszpanii i Turcji.

Projekt został opracowany w trakcie wizyty przygotowawczej, która odbyła się w marcu 2007 roku. Zespół uczniów i nauczycieli będzie współpracował z młodzieżą i nauczycielami z partnerskich szkół, zostaną zorganizowane ciekawe imprezy w szkole, które zapoznają Was z kulturą, historią, geografią i zwyczajami Francuzów, Hiszpanów i Turków.

Cele projektu:

 1. Głównym celem projektu jest poznanie podobieństw i różnic występujących w każdych krajach. Zdobyte informacje zaprezentujemy rodzicom, nauczycielom, środowisku lokalnemu oraz lokalnym władzom.
 2. W trakcie realizacji projektu stworzymy wspólna stronę internetową i będziemy utrzymywać stały kontakt poprzez pisanie e-maili. W ten sposób udoskonalimy znajomość języka angielskiego i zachęcimy uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców naszego osiedla do nauki języka francuskiego, hiszpańskiego i tureckiego.
 3. Wykonamy prace plastyczne, które będziemy prezentować podczas imprez szkolnych i środowiskowych.
 4. Powstanie wspólne logo, które będzie firmowało działania współpracujących szkół.
 5. Stworzymy prezentację Power Point na temat miast, z których pochodzą partnerzy projektu (Belfort Cedex we Francji, Mazarron Hiszpanii, İskenderun z Turcji i Jastrzębie-Zdrój).
 6. Nawiążemy współpracę z lokalną telewizją i prasą. W ten sposób o wynikach naszej pracy dowiedzą się mieszkańcy miasta i regionu.
 7. Gazetka szkolna „Ósemka” będzie zamieszczała informacje o działaniach podejmowanych w ramach projektu.
 8. Nauczymy się także odpowiedzialności i systematyczności, każda bowiem szkoła odpowiada za realizację określonego zadania: nasze gimnazjum odpowiada za wydanie i rozpowszechnienie wspólnej gazetki oraz prowadzenie wspólnej strony internetowej, szkoła z Francji tworzy książkę kucharską i wspólny słownik podstawowych wyrażeń i zwrotów, szkoła hiszpańska wykona prezentację Power Point na temat naszych miast a turecka przygotuje film DVD na temat naszej współpracy.
 9. Mamy nadzieję, że wszystkie zadania, które wykonamy w ramach Programu Comenius pogłębią nie tylko naszą wiedzę, ale przełamią także bariery językowe, kulturowe i stereotypy pokutujące wśród społeczności na temat naszych krajów.
 10. Skuteczność naszych działań sprawdzimy poprzez ankiety skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli.
 11. Program Comenius to także wizyty w miastach i szkołach z nami współpracującymi. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Hiszpanii, następne w Turcji, Francji i ostatnie w Polsce